نشست مشترک ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و معاونت نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در روز سه شنبه ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۸، میزبان نشستی با حضور معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران، آقای وحید مرندی مقدم و مدیران و کارشناسانی از این معاونت و پژوهشگاه استاندارد بود.

این نشست، با هدف آشنایی مدیران و کارشناسان دعوت شده با فعالیت ها و دستاوردهای کشور در حوزه فناوری نانو و همچنین تامین و پیاده سازی الزامات مورد نیاز برای اجرای دستورالعمل اعطای مجوز نشان نانو به محصولات مصرفی نانو برگزار شد. معاونت نظارت بر اجرای استاندارد، مسئول نظارت بر حسن اجرای این دستورالعمل و ادارات کل استانداردهای استان ها به همراه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مسئول اجرای این دستورالعمل هستند.

 در این نشست دکتر علی بیت اللهی، رئیس کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو به طور خلاصه برنامه‌ها، فعالیت‌ها و دستاوردهای ستاد نانو در حوزه فناوری نانو به ویژه در زمینه استاندارد‌سازی و گواهی‌دهی محصولات فناوری نانو را برای مدعوین تشریح نمود. وی همچنین اقدامات آتی مورد نیاز برای اجرای دستورالعمل را مطرح کرده و همچنین پیشنهاداتی را در راستای این موضوع ارائه نمود.

آقای مرندی مقدم آمادگی کامل سازمان ملی استاندارد برای همکاری و کمک به اجرایی شدن اعطای نشان نانو به محصولات نانو را اعلام نمود و پیشنهاداتی در خصوص اجرای این دستورالعمل مطرح نمود.

در ادامه نشست مرندی مقدم به همراه سایر حاضرین نشست، از نمایشگاه محصولات فناوری نانو تولید کشور واقع در محل ستاد توسعه فناوری نانو بازدید کردند و از نزدیک با دستاوردها و محصولات کشور در حوزه فناوری نانو آشنا شدند.

لازم به یادآوری است نشان نانو مجوزی است که به کالاهای مصرفی فناوری نانو پس از انجام آزمون‌ها و ارزیابی‌های لازم اعطا می‌شود. این نشان مصوب شورای عالی استاندارد است و اعطای آن به کالاهای مصرفی فناوری نانو با همکاری ستاد نانو و سازمان ملی استاندارد ایران به زودی در کشور اجرایی خواهد شد.